Najczęstsze mity na temat raka gruczołu krokowego


Najczęstsze mity na temat raka gruczołu krokowego

Najczęstsze mity na temat raka gruczołu krokowegoRak prostaty we wczesnych stadiach bardzo często nie wykazuje żadnych objawów. Jak nowotwór rozwija się, dlatego objawy stają się bardziej intensywne. Niektóre z najczęstszych objawów raka prostaty krew w sjemenoj płynu, ból w obrębie miednicy, zaburzenia erekcji i trudności podczas oddawania moczu.

Nawet 1,1 miliona mężczyzn rocznie na całym świecie chorują na raka gruczołu krokowego. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest, aby jak najwięcej, aby zrozumieć tę chorobę, należy zapoznać się z pierwszymi objawami, kroki niezbędne do profilaktyki i sposobu leczenia.

Rak gruczołu krokowego dotyczy tylko starszych mężczyzn

Prawda jest taka, że rak prostaty występuje najczęściej u starszych mężczyzn, ale to nie znaczy, że młodzi ludzie nie spotykają się z ryzykiem. Około 40% przypadków raka gruczołu krokowego były rzeczywiście mężczyźni w wieku poniżej 65 lat. Eksperci sugerują, że wszyscy mężczyźni muszą zacząć z regularnym przeglądom w wieku od 50 lat. Jeśli w rodzinie są przypadki raka gruczołu krokowego, z regularnym przeglądom należy rozpocząć już w wieku 40 lat.

Przeczytaj, jak uniknąć raka gruczołu krokowego.

Rak gruczołu krokowego to, co jest przekazywane z ojca na syna

Choć ryzyko jest wyższe, jeśli w rodzinie są przypadki raka gruczołu krokowego, zwłaszcza, jeśli twój ojciec lub brat cierpiał na raka prostaty, to nie oznacza, że rak gruczołu krokowego zawsze jest dziedziczona. Nie każdy, kto w rodzinie przypadki raka prostaty, należy od niego i zachorować. Tak samo nie oznacza, że nie zachoruje na raka prostaty, jeśli w rodzinie nie ma przypadków raka gruczołu krokowego.

Rak prostaty nie jest śmiertelne

Rak gruczołu krokowego jest drugim najbardziej niebezpieczną formą nowotwór u mężczyzn, po raku płuc. Większość przypadków raka prostaty można skutecznie leczyć, jeśli wykrywa go na czas. Właśnie z tego powodu badania profilaktyczne są niezbędne, ponieważ tylko w ten sposób nowotwór może wykryć wczesne stadium. Ponadto, nie wszystkie formy raka prostaty są równe. Niektóre są bardziej agresywne i trudniej izlječivi.

Rak gruczołu krokowego powoduje impotencję

Liczne badania wykazały, że większość mężczyzn po leczeniu raka prostaty nie mają problemów z seksualnej funkcji. Większość z nich po kilku miesiącach po zabiegu mogą wrócić do normalnego życia seksualnego. Jedynym wyjątkiem są mężczyźni w wieku powyżej 60 lat, u których leczenie raka prostaty może powodować problemy z seksualnej funkcji i impotencji.

Sprawdzić, że cztery etapy raka prostaty!

Rak prostaty powoduje nietrzymanie moczu

Większość mężczyzn dba, że leczenie raka prostaty prowadzić do moczu. Ale należy wiedzieć, że tylko 1 z 5 mężczyzn po leczeniu raka prostaty cierpi z powodu nietrzymania moczu. Jeśli do diagnozowania raka prostaty masz problemy z pracą układu moczowo-płciowego, to ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu, coś więcej.

Test na PSA jest zawsze niezawodny

Poziom PSA (prostata odmianowy antygen) jest bardzo często wykorzystywany jest w diagnostyce raka gruczołu krokowego, ale nie zawsze jest niezawodna. Wysoki poziom PSA nie oznacza, że masz raka prostaty, tak samo jak i niski poziom PSA nie oznacza, że nie masz raka gruczołu krokowego. W diagnostyce raka gruczołu krokowego, potrzebne są trzy testy:

  • Test na PSA
  • badanie przez odbyt
  • biopsja gruczołu krokowego.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031