Rak piersi – czy mężczyzn to nie dotyczy?


Rak Piersi - Czy MężCzyzn to Nie Dotyczy?

Rak Piersi - Czy MężCzyzn to Nie Dotyczy?Prawda, raka piersi, u mężczyzn to rzadziej niż u kobiet. Od nowotworu piersi cierpi około od 1 do 1000 mężczyzn i 1 z 8 kobiet. Jednak niepokojący jest fakt, że mężczyźni mają mniejsze szanse na przetrwanie raka piersi.

Wcześniejsze badania wykazały, że u samego diagnostycznych mężczyźni częściej cierpią z powodu dość dużych guzów, które w niektórych przypadkach już rozprzestrzenił się na inne części ciała.

To może być spowodowane tym, że kobiety są świadome ryzyka, z którym się borykają. Badania statystyczne wykazały, że nawet 80% mężczyzn na całym świecie, nie bez powodu, że mogą cierpieć z powodu raka piersi, a większość z nich nawet nie są zaznajomieni z pierwszymi objawami, za wyjątkiem buła. http://www.golfpalace.eu/

Wiele osób uważa, że mężczyźni nie mogą cierpieć z powodu raka piersi, bo oni rzeczywiście nie mają piersi. W rzeczywistości mężczyźni, jak i kobiety, mają tkanki piersi, choć to znacznie mniej, niż u kobiet. Tkanina zawiera komórki, które mogą stać się właściwości rakotwórcze.

Dokładna przyczyna raka piersi wciąż nie jest jasne, ale jest wiele czynników, które zwiększają ryzyko. One same, jak i u kobiet. U mężczyzn ryzyko zachorowania na raka piersi gwałtownie wzrasta po wieku 68 lat.

Niektóre z czynników, które zwiększają ryzyko, palenie tytoniu, otyłość, wpływ poziomu promieniowania, nadmierne spożycie alkoholu i niezdrowa dieta.

Kobiety przyczyniają się regularne badania kontrolne, aby uważali i co najmniej naruszenia. I podczas gdy mężczyźni o tym najczęściej nawet nie myślą, oni muszą pracować również.

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, należy zachęcać do regularnych badań kontrolnych. W ten sposób, będzie w stanie zdiagnozować raka w jego wczesnym stadium, co jest niezwykle ważne dla skutecznego leczenia i odzyskiwania.

Dlaczego dla mężczyzn ważne jest, aby ćwiczyć regularnie?

Z roku na rok coraz większa liczba mężczyzn w średnim wieku cierpi z powodu wysokiego ciśnienia krwi. To normalne, że w miarę starzenia się poziom ciśnienia krwi stopniowo wzrasta, ale w ten sposób zwiększa ryzyko wystąpienia wielu problemów zdrowotnych.

Wyniki badań, które zostały opublikowane w czasopiśmie Amerykańska szkoła wyższa Kardiologia, pokazują, że mężczyźni, którzy regularnie trenują zaczynają się od zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi czuć się znacznie później.

W badaniu wzięło udział 14000 mężczyzn w wieku od 20 do 90 lat. Naukowcy ich zdrowie śledzić w okresie od 36 lat. Podzieliliśmy ich na grupy w zależności od poziomu aktywności fizycznej: niski, średni i wysoki.

Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy byli w grupie o wysokiej aktywności fizycznej, mają niższe ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, w stosunku do rówieśników z innych grup.

Ponadto, aktywne fizycznie mężczyźni zaczynają ze wzrostem poziomu ciśnienia krwi w domu nieco później, w stosunku do rówieśników, którzy nie są aktywni fizycznie.

Aktywne fizycznie mężczyźni mieli niski procent tłuszczu w organizmie i obniżać poziom cholesterolu, i im wyższy procent tkanki mięśniowej.

 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031